eNemzeti Garda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Erepublik Nemzeti Gárdájának foruma
 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 önellátás kicsiknek

Go down 
+6
iStroke
speedhun
borembukkk
Darth Atheel
Bars Ironclaw
Admin
10 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
Admin
Admin



Hozzászólások száma : 3
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeSzomb. Júl. 23, 2011 7:57 am

Valaki le tudná írni, hogy pontosan milyen cégek kellenének hozzá? Szép lassan ahogy a gold engedi összeraknám, csak nem szeretném elpazarolni Cool
Vissza az elejére Go down
https://nemzetigarda.hungarianforum.com
Bars Ironclaw

Bars Ironclaw


Hozzászólások száma : 15
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeSzomb. Júl. 23, 2011 8:33 am

jó kérdés! én alapból félig-meddig kétkattos vagyok, mert a hét legtöbb napján csak 5 percem van a játékra, de így is sikerült felépítenem egy stabil ellátásrendszert. Van 6 db Q1 farmom, és egy Q2 kaja gyáram. reggelente dolgozom mivel ez így összesen 70 wellnesst levisz Smile de így rengeteg többlet foodom lesz amit általában kirakok a piacra az aktuális árfolyamon, így ebből valamint a fizetésemből mindig van pénz elegendő tankra, amiket este elütök.

te hogy tervezed?
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: csak tesztelem   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeSzomb. Júl. 23, 2011 1:03 pm

rohanok munkába ne várjatok tőlem semmi értelmeset, csak tesztelem az oldalt, eddig sokkal jobbnak tánik, mint az előző, még a felső kép is jobban illik az eRephez, szép munka iStroke! Felhasználóbarátabb, és jobban olvasható! Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeVas. Júl. 24, 2011 12:58 am

én a helyedben (ha anyagilag megengedheted magadnak) lebontanám az összes búzát (amit enged) és minél magasabb szintűt (tudom drága, de HUF korlátlan mennyiségben átutalható, ergó kölcsön kell kérni) legalább q4-est, így 10w-ért jóval több kaja-alapanyagot termelsz, amit el tudsz adni a piacon, és most hogy cefetül mennek fel az árak, többet fognak érni.

A másik, hogy fegyver-alapanyagot is érdemes gyártani, ha nincs fegyógyárad akkor is, most pl 0.4 HUF egy darab alapanyag, ami baromi magas ár, ha meg lejjebb menne, akkor építesz mellé egy fegyvergyárat, és eladod vagy elütöd a fegyvert. persze mindehhez tőke kell, nem is kevés.
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin



Hozzászólások száma : 3
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeVas. Júl. 24, 2011 1:12 am

jól sejtem, hogy a q2es fegyvergyáramat ne használjam inkább? és majd ha lejár a 10 nap akkor adjam el?
Vissza az elejére Go down
https://nemzetigarda.hungarianforum.com
borembukkk

borembukkk


Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 24.

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Önellátás   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeVas. Júl. 24, 2011 1:25 am

Majd megpróbálok egy részletes leírást, de megmondom, szerintem mi a célkitűzés

1. legyen napi 1000 búza a termelésed. Itt a bónuszokat is érdemes figyelembe venni
2. legyen 2 db Q2 és 1 db Q1 kenyérgyárad (esetleg 1 db Q3 és 1 db Q2)
3. legyen napi 2000 a fegyver nyersi termelésed
4. legyen 1 db Q5 fegyvergyárad

Ezeket a lépéseket szépen sorban meg lehet valósítani és 100% bónusz esetén lesz napi 200 ütésnyi kajád és 40 tankod, ha az alakulat Q5 fegyvergyárában dolgozol és a vasat tőled veszik.
Tehát ez a végső célkitűzés, a megvalósítása többféleképpen, akár részletenként is lehet. Én elsőnek a nyersi cégeket csinálnám meg és legalább 3k raktárat. A kajacégeket pedig amikor van féláru akció, ami szerintem 3 havonta jön kb.
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeVas. Júl. 24, 2011 1:33 am

akkor ezek szerint nem ez volt az első ilyen akció?

Admin: regelj majd pls az eRepes neveddel is mert ez kicsit fura lesz így Very Happy Amúgy nyugodtan használd a q2-es gyárat, mert a fegyver még mindig drágább, mint a nyersanyag. Plusz egy éles csatában jól jöhet elütni.
Vissza az elejére Go down
speedhun

speedhun


Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 24.
Age : 48
Tartózkodási hely : csongrád

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeVas. Júl. 24, 2011 2:48 am

én azon töröm a buksimat,hogy átmegyek 2 kattba.vennem kell bocifarmot,mert nem elég a nyersim.ha ügyes vagyok 1 hét alatt megvan az ára.
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeVas. Júl. 24, 2011 2:51 am

Azért ne kétkattolj, ha kell valamennyi kölcsönbe, akkor segítünk!
Vissza az elejére Go down
speedhun

speedhun


Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 24.
Age : 48
Tartózkodási hely : csongrád

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeVas. Júl. 24, 2011 2:55 am

irl okokból amúgy is kevés időt leszek a gép előtt.azért köszi!!meg így kb napi 50q2-es kaját betolnák a közösbe.csak írjátok meg kinek küldjem.
Vissza az elejére Go down
iStroke

iStroke


Hozzászólások száma : 9
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 24.

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeVas. Júl. 24, 2011 9:54 pm

[quote="Darth Atheel"]akkor ezek szerint nem ez volt az első ilyen akció?

Admin: regelj majd pls az eRepes neveddel is mert ez kicsit fura lesz így Very Happy Amúgy nyugodtan használd a q2-es gyárat, mert a fegyver még mindig drágább, mint a nyersanyag. Plusz egy éles csatában jól jöhet elütni.[/quote

Ma gyártottam a q2es fegyver gyárral, mivel csak 175 alapanyagom volt 8 lett belőle. Eladtam piacon, hát az adó miatt (több mint 1 forint minden egyes darabon) kb ugyanott vagyok, mintha az alapanyagot eladtam volna (az adómentes).
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeVas. Júl. 24, 2011 11:44 pm

az alapanyagon nincs adó?! ezt sem tudtam... de amúgy meg én a fegyverre értettem ,azt érdemes eladni, a kaját nem, csak ha q3-4-5, és veszel helyette olcsóbb q1-2-t
Vissza az elejére Go down
iStroke

iStroke


Hozzászólások száma : 9
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 24.

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeVas. Júl. 24, 2011 11:49 pm

fegyvert adtam el, nem kaját Smile
feneketlen gyomrom van, minden kaját megeszek Very Happy Very Happy Very Happy
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeVas. Júl. 24, 2011 11:58 pm

hát én még akkor számoltam, mikor bónuszok voltak, és ott ilyen 120 HUF különbség volt aközött, hogy a fegyvert, vagy a nyersit adom el... az azért necces.
Vissza az elejére Go down
ivanyos78

ivanyos78


Hozzászólások száma : 23
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 24.

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeHétf. Júl. 25, 2011 12:40 am

Darth Atheel írta:
én a helyedben (ha anyagilag megengedheted magadnak) lebontanám az összes búzát (amit enged) és minél magasabb szintűt (tudom drága, de HUF korlátlan mennyiségben átutalható, ergó kölcsön kell kérni) legalább q4-est, így 10w-ért jóval több kaja-alapanyagot termelsz, amit el tudsz adni a piacon, és most hogy cefetül mennek fel az árak, többet fognak érni.

A másik, hogy fegyver-alapanyagot is érdemes gyártani, ha nincs fegyógyárad akkor is, most pl 0.4 HUF egy darab alapanyag, ami baromi magas ár, ha meg lejjebb menne, akkor építesz mellé egy fegyvergyárat, és eladod vagy elütöd a fegyvert. persze mindehhez tőke kell, nem is kevés.



@darth Atheel! A búzát nem, csak a halastavat engedi visszabontani, de azért is csak 5 aranyat kapsz, tehát szerintem az bukás! Exclamation
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeHétf. Júl. 25, 2011 1:19 am

természetesen bukás, hiszen a felét kapod csak vissza, mint amennyit ráköltöttél. azt hittem, hogy az alap búzafarmokon kívül te még vettél, mert az nem éri meg. minél magasabb szintű, annál többet termelsz 10w-ért, míg ha több alacsony szintű van, az is lehet hogy ugyanannyit termel, de sokkal több w-t fogyaszt, és ha összeadod, kb ugyanannyiból jön ki.
Vissza az elejére Go down
borembukkk

borembukkk


Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 24.

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Minden, ami gazdaság   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeHétf. Júl. 25, 2011 8:19 am

Bár tudom, hogy van egy topik a kicsik önellátására, de itt általános gazdasági kérdésekről lehetne eszmét cserélni.

Pl. van az alakulatnak kb. 30k HUF vagyona (egyelőre hitelekben, és felszerelésben), ezt kellene minél hatékonyabban felhasználni. Sosem voltam híve az osztogatásnak, inkább adjuk kedvező áron a cuccokat, használjuk ki a zsoldot és támogassuk a tagok befektetéseit. Hiszen ez egy játék és azért járunk ide, hogy játsszunk, fejlődjünk.

Hitelt pl. akár adhatunk is, én azt mondanám, hogy fél önerőhöz kötném és egyelőre HUF alapon mehetne.

Van a hazdasági minisztériumnak is egy programja, ott pl. 20% állami támogatást lehet szerezni, tehát mindenképpen érdemes lenne belevágni egy cégprojectbe.
Vissza az elejére Go down
AT89




Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 26.

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeKedd Júl. 26, 2011 10:50 pm

Kérdésem az, hogy mennyire szeretnénk könyvelést? Azaz kérjem el minden nap a kasszazárót a kincstárnoktól, a tankfelelőstől, illetve minden olyan beosztásútól, aki közös javakat kezel, aztán hó végén összehasonlítjuk a könyvben lévőket a ténylegessel?

Könyvelésben lehetne vezetni:
- befolyó pénzeket (lehetséges források szerint elkülönítve)
- befolyó tank, kaja, egyéb dolgokat (ezeket napi átlagáron, vagy esetlegesen pénzzé tételükkori értéken számon tartva?)
- kiutalások (kinek, mikor, mennyit, miért)
- hitelezések (kinek, mikor, mennyit, milyen kamatra)
- kiadott tank, kaja, egyéb dolgok (fentiek szerint értékelési módot választani)

A könyvelés vonatkozzon a teljes katonai egységre mint 1 szereplőre, vagy legyen lebontva minden erep napon az MU aktuális tagjaira?

És úgy egyáltalán, megcsináljam, vagy mindenki nyilvántartja a saját ügyintézését? Fölöslegsen nem molyolnék vele, csak ha valóban segítség.
Vissza az elejére Go down
borembukkk

borembukkk


Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 24.

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Jujjj   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 12:08 am

Asszem sosem lettem volna jó könyvelő.. Smile

Az a lényeg, hogy tudjuk:

mennyi a szabad pénz a század kasszában (mivel Atheelnél van, külön kell kezelni a saját pénzétől)

Tudjuk, hol vannak kihelyezett pénzeink (mehetnek ki hitelek a cégfejlesztésekre)

Tudjunk egy napi egyenleget, hogy nőtt a vagyonunk, vagy csökkent aznap.

Bevételi források:

1. Adományok (én pl. heti 500 huf körül adományozok az egységnek, de ez főleg a beruházásokat támogatná)
2. Zsold (ez jön az UFR-ből, vagy az utódjából)
3. A befektetések hozama (ha nem hitelt adunk, hanem pl. valakinél befektetünk, akko rabból napi jövedelem keletkezik. Ez lehet monetary, árutözsde, tiszta befektetés, kamatos kölcsön, akármi)

Kiadások
1. Napi kaja támogatás
2. Napi tank támogatás
3. Ha pályázunk pl. állami zszozsóra, annak a kiadásai.
4. Vissza nem térítendő támogatások

Esetleg lehet még tartalék képzés fegyverből, kajából.

Kb ezeket kellene átlathatóan vezetni. Nagyjából naponta mindenki leadja a saját területének a számait.

Pl.

1. Atheel közli a zsoldot
2. Atheel közli az adományokat és a visszafizetéseket
3. Atheel közli a kajatámogatásra fordított összeget
4. Tatar közli a tanktámogatásra fordított összeget
5. Akiknél van kihelyzett pénz, közlik az egyenleget.

Stb. Lehet, hogy egyéb adatok is kellenek majd, nem vagyok könyvelő. Smile

A lényeg, hogy legyen egy rublika, ahol látszik
1. Éppen mennyi a szabadon felhasználható pénzösszeg
2. Látszik a napi egyenleg (többlet van, esetleg hiány)
3. Látszik, hogy a kihelyezett pénzek kinél vannak és mikor kerülnek vissza.

Ezekből már lehetne komolyabb készleteket felhalmozni, ill. kicsit felpörgetni a cégalapítást a tagoknál.
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 1:31 am

húh, én eddig csak azt írtam hogy kinek mennyi kaját osztottam ki, aztán meg az, hogy ők mennyit fizettek érte, akkor ezentúl azt is vezessem hogy a kaja ára mennyi, és az ő általuk fizetett, meg a valós ár között mennyi a különbség?
Vissza az elejére Go down
borembukkk

borembukkk


Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 24.

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 1:59 am

Majd a könyvelőnk megmondja. Smile

Én csak szeretném látni, hogy mi a helyzet anyagi fronton.
Vissza az elejére Go down
AT89




Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 26.

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 2:01 am

Éppen csinálom az excelt. Van egy gazdasági újság, amiben mindig benne vannak az adott napi átlagárak minden termékre. Csináljuk azalapján a nyilvántartást, vagy egyszerűen belső elszámolás, ahogy fentebb írtátok, hogy aki amennyiért vette a tankot, azt a számot írjuk. Így lenne logikus, de akkor csinálok egy szép megjegyzés fülecskét:)
Vissza az elejére Go down
borembukkk

borembukkk


Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 24.

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 2:03 am

Akko rmár google docs-ban kellene csinálnod, mert azt mindenki átlátja.
Vissza az elejére Go down
AT89




Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 26.

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 2:05 am

Jaja ott cisnálom.
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 2:17 am

jól van, megmondjátok hogy mit könyveljek és azt írom, csak azért ne legyen majd túl bonyolult mert már így is van dolgom bőven... cikket írni, osztani, elszámolni és ez csak az erep, ezen kívül még RL dolgom is van bőven Smile

AT el tudod küldeni az avatárodat? becsirkézett az eRep, és nem tudom megnézni. Meg ha lehet akkor nagyobb méretben mint az avatár, hogy normálisan be tudjam illeszteni, a boremé már kész van.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





önellátás kicsiknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
önellátás kicsiknek
Vissza az elejére 
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
eNemzeti Garda :: Nemzeti Gárda katonai alakulat :: Nemzeti Gárda-
Ugrás: