eNemzeti Garda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Erepublik Nemzeti Gárdájának foruma
 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 önellátás kicsiknek

Go down 
+6
iStroke
speedhun
borembukkk
Darth Atheel
Bars Ironclaw
Admin
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
AT89




Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 26.

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 2:21 am

Vááá mér nem tudok ide linket beszúrni...

A tábla kész, link, csak írjátok elé, hogy https : / / szóközök nélkül.

spreadsheets0.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AqIAtWarQoiodFpXYS1qSHhiSkdYVFFsWnQ0ZUdQLWc&hl=hu#gid=0

Nézzétek meg, hogy vmi ilyesmi megfelelne-e?
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 2:28 am

biztos jó de én egy szót sem értek belőle Very Happy
Vissza az elejére Go down
AT89




Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 26.

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 2:33 am

Oké, akkor részleteiben:

Bal oldalon mennek a napok, minden nap kap egy sort a mérlegben. Borem kérésére két kategóriára van szétszedve a pénz, bevételek és kiadások, zöld illetve piros színnel.

Az első, sárga sorban csak az egyenleghez kell beírni, hogy most hol tart a kassza.

Utána minden nap az adott napi HUF bevételt/kiadást a megfelelő cellába be kell írni. Ha mondjuk jött be 500 adomány, akkor az adomány oszlopba, és így tovább. Minden nap végén az egyenleget kiírja, ha be lettek írva az adatok.

Ha egy adott napon valamelyik alkategóriát nem érinti változás, tehát nincs bevétel, s kiadás sem, akkor 0-t kell beírni. Azu egyenleget automatikusan írja.

A tanknál és a kajánál egyszerűbb, ott csak darabszámra van bevétel, kiadás, s így egyenleg. Szintén kell mindkét oszlopnál a nyitó. Ide kérdés, hogy szedjem-e szét 5-5 kategóriára a fegyvereket és kajákat, vagy csak 1-1 oszlop maradjon, Q függetlenül?

Továbbá megfelel-e így a nyilvántartás, hogy külön kezeljük a pénzt, a tankok számát és a kaják számát, vagy utóbbiak értékét tegyük bele?
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 2:42 am

hát mivel nagyon nem mindegy hogy q1 vagy q5 valami, ezért szerintem vagy érdemes szétszedni, vagy a kaját pl w szerint kell beírni és akkor tök mindegy, hogy 500q1 vagy 100q10, az ígyis úgyis 1000w-ként fog szerepelni. tank már húzósabb, de abból meg csak tankkal kereskedünk, alacsonyabb szintűvel nem, szóval ott elég a q5 kategória.
Vissza az elejére Go down
AT89




Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 26.

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 2:46 am

Oké, a kajákat szétszedem, a tank marad.
Vissza az elejére Go down
AT89




Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 26.

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 3:08 am

Oké megcsináltam, most nézzétek meg. Két munkalapra raktam szét, mert ez a guglidoksi nem bír annyi cellával, mint a sima excel, ezért nem fértem el.

Az elsőn van a pénz és a tanknyilvántartás. A pénzegyenleg gyakoraltilag mindig a kápét jelenti, ami rendelkezésre áll, mert ha vásárolunk például egy céget, akkor az csökkenti az egyenleget. Ezért van ott a megjegyzés, hogy szépen az ilyen dolgokat oda beírjuk, pl XY részére q4 FRM cég vétel.

A második fülön az 5 féle kaja raktározása van meg, konkrétan melyik típusból hány van az adott napon raktáron, ebből mennyi ment ki, valamint mennyi jött be.


Ha megfelel a tábla, akkor minden nap küldjétek el nekem a pénz, a tank és a kaja műveleteket, s én lekönyvelem ebbe, amit nyomon tudtok követni. Valamint ha tényleg OK, akkor szeretném elkérni a ma reggeli nyitóállapotot, hogy honnan indultunk el.

A kajáért, tankért fizetett pénz nem századpénz, vagy igen? Csak mert a tanknyilvántartásban ott lesz, hogy kiment mondjuk 80 tank, de ennek a pénzeknél nem lesz nyoma, mert a kincstárnok nem ezért felel. Vagy igen?Smile
Vissza az elejére Go down
borembukkk

borembukkk


Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 24.

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 3:11 am

Elsőre jónak tűnik, de hol van az összes zsozsó és a kintlevőség? Smile

Mert az is kellene, hogy kinél mennyi pénz van kihelyezve, ill lehet, hogy a tagok kölcsönt adnak majd az MU-nak. Szóval nem lesz egyszerű.. Asszem a GÁToltaknak vannak valami tábla hegyeik, estelg tőlük is lehetne nyúlni valamennyi ötletet.

Az nekem jó, ha te vezeted a táblát és bekéred az adatokat az egyes vezetőktől.
Vissza az elejére Go down
AT89




Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 26.

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 3:15 am

Ha azt szeretnéd, hogy tagonként nyilvántartsam napra lebontva, akkor nem guglidoksikban lesz, hanem sima excelben, s hét-hó végén meg mindig elküldöm akinek kell mailben. Csak mert ennyi oszlopot ez a fos nem bír el:D

GÁT-ban a parancs excelnél csak simán le volt írva, h pl XY lóg 40g-al a századkasszába. Nem volt ennél jobban nyilvántartva.

Vissza az elejére Go down
AT89




Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 26.

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 3:17 am

Felmerült egy kérdés, hogy a kajákat inkább összevonva health alapján nézzük, s ne típusonként. Írjam újra az egészet nem onlány verzióban?Smile
Vissza az elejére Go down
AT89




Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 26.

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 3:22 am

Nincs kedvetek valami chates megmozduláshoz, hogy gyorsan átbeszéljük ezeket? Egyszerűbb lenne mint fórumon.
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 3:25 am

azért van fórumunk, mert csetfóbiások vagyunk... én legalábbis Very Happy
Vissza az elejére Go down
AT89




Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 26.

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 3:30 am

Oké.

Összes zsozsó Borem a pénzegyenlegnél van, ott látszik, hogy mennyi KP áll rendelkezésre. Ezen kívül van a századnak tank és kaja vagyona, darabra nyilvántartva.

Az összes kintlevőség mindig a megjegyzéseknél lesz egyrészt leírva jobb oldalt, hogy kinek mennyi, másrészt a kiadásoknál ott lesz a táblázaton belül is.

Az ingatlanvagyonra csináljak még egy külön fület, s akkor a pénzegyenlegben kivonódik a támogatásként a pénz az egyenlegből, viszont az adott naphoz tartozóan megjelenik az új cég formájában az ingatlannyilvántartásban. Kettős könyvelés, yess:P

Viszont akkor a tankok és az 5 féle kaja tekintetében megfelel az egyszerű raktározós módszer, miszerint darabra nyilvántartjuk, vagy azokkal kapcsolatosan is van pénzmozgás? Pl most kaptam vissza tankonként 5 HUF-ot, így csak 25ft/db áron vettem, de nem tudom, hogy a cég, ahonnan jön, az század v privát tulajdon? Ezt mondja el nekem vki érthetően.
Vissza az elejére Go down
AT89




Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 26.

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 3:38 am

Ok csináltam ingatlanos fület. Ott akkor lehet nyomon követni, hogy jelentős készpénzállomány-csökkenéssel egy napon megjelenik-e új cég:) (Vagy eltankolja a mocsolék valami csatában:P)

Továbbra is várom a választ a kaja és tank tekintetében, hogy ott elég-e a darabnyilvántartás, illetve hogy a jelenlegi kaja és tank termelés, amit kedvezményesen vehetünk uniton belül, az privából jön, vagy századvagyon, ergo be kell-e egyáltalán vezetni, vagy hogy van ez.

Vissza az elejére Go down
AT89




Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 26.

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 5:03 am

No akkor összeszedem:

1) Darth Atheel a kincstárnok, tőle tudom megkapni a bevételi és kiadási adatokat minden nap, amelyek pénzügyiek, így van?

2) Tatar a tankosztó, tőle tudok a napi tankállományról és annak változásáról adatokat kapni, ide kérdés még, hogy elég-e darabra nyilvántartanunk ezeket a tankokat összesítve, vagy minden egyes ember kapjon egy külön helyet, ahová vezetjük a tankfogyasztását?

3) Ki a kajafelelős, kérdések hasonlóak, mint a tankoknál.

4) Melyek jelenleg a unit cégei, ha vannak, illetve ha nincs, ki lesz a felelőse a közös beruházásoknak, amiket az ingatlan fülön lehet vezetni utána.

5) Hitelezés detto, ennek lekönyvelése viszont a pénzes táblában könnyebb.

6) Ha gondoljátok, átalakítom teljesen az egészet, s minden egyes emberre lebontva lesz napi nyilvántartás, s úgy egy összegzés, csak így nem fog beleférni on-line verzióba, hanem megcsinálom offline excelben, s utána küldözgetem el egyrészt a vezetőknek, másrészt annak, akit éppen érdekel a dolog.

Kérlek, ezekre a kérdésekre Borem válaszolj ide, ha majd leszel. Köszi.
Vissza az elejére Go down
borembukkk

borembukkk


Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 24.

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 5:32 am

Nekem az is jó, ha te átlátod és megkérdezhetem, hogy mennyi pénzünk van és éppen kinél dekkol.. Smile

Ami pénzünk van, az most Darth Athelnél van.

A tankokat én "szállítom" Tatarnak, azaz amikor fogytán van, akkor küldök neki 100-200 db-ot, ő pedig küld nekem minden eladott db után nettó árat, ami most éppen 33 HUF. A kedvezményes tankokat Atheeltől kért pénzből támogatja.

Példa.

XY vesz 20 db tankot 23 HUF/db áron, mert UFÓ kedvezményes

Kifizet érte 20*33 HUF-ot = 660 HUF, ez a tank nettó ára (termelői ár)

Tatar elküldi nekem ezt a pénzt én pedig beszerzem a következő adagot, amit küldök neki, amikor kér
Tatar kéri Atheeltől a 10 HUF-ot tankonként, azaz Atheel küld 200 HUF-ot Tatarnak, amit ő aztán visszautal a vevőnek. Szörnyen bonyolut szerintem. Smile

Ezt kellene egyszerűsíteni.
Vissza az elejére Go down
borembukkk

borembukkk


Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 24.

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 5:35 am

Csak most olvastam. Szóval szabad kezet kapsz, annyi a lényeg, hogy kezelhető legyen az egész és gyorsan lehessen látni, kinél milyen pénzek vannak.


Pl. beütik a románok CH-t, de Atheel szabin van, Tatar nem online mi a szart csinálunk? Emiatt szét akarom dobni a tartalékokat több felé, vagy nyilvántarthatóvá tenni, hogy gáz esetén lehessen pl. hitelezni az alakulatnak.
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 5:40 am

Én sosem vagyok szabin Razz

AT: a kajafelelős is én vagyok, és szintén Borem-től kapom a "századkaját" plusz speedhun szokott még további 100q2 kaját adományozni, de az az ő saját felajánlása, nem a századé, hanem adomány a századnak.
Vissza az elejére Go down
AT89




Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 26.

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 6:11 am

Hm...kezd tisztulni. Viszont azt nem értem, miért kell szegény Tatarnak közvetíteni, ha végülis Borem-től jön a tank, s az kerül szétosztásra, csak megkapja a pénzt érte egyrészt Atheel-től az UFOból, valamint a tank megvásárlójától. Vagyis így, hogy már leírtam, értem.

Ha a tartalékokat szét akarod dobni, akkor biztos, hogy személyre lebontva kell megcsinálni a nyilvántartást. Ha a unit cégei Boremnél vannak jelenleg mind (amiből a unit számára kedvezményes kaja és fegyver jön), akkor lehetne tőle indítani az egészet, mellé tenni a két osztó nyilvántartását, s minden más tagot utánuk berakni.

Ekkor lehet a tankokat darabszám, a kaját pedig health alapján számolni, s mindenkinél ott lenne, hogy mennyi tankot vett, kinek mit fizetett, mennyi kaját vett.

Egy külön oldalon pedig el lennének mentve az ellátmánytól eltérő javak, úgy mint beruházott cégek, kihelyezett hitelek, kihelyezett befektetések.

Holnap megpróbálok időt szakítani rá, s nekiesem még egyszer a problémának;-) 1-2 napon belül remélem végleges verzió lesz. Törekedjek a guglidoksis közelítésre, vagy offline is lehet?
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 6:43 am

Borem szerelmes a gugli doksisba, úgyhogy ha egy mód van rá, akkor azzal oldd meg! Azért nem Borem oszt, mert baromi nagy feladat. Ő csak elküldi egyben 1 embernek a kaját(nekem) egy embernek meg a tankot, az pedig már a következő emberek dolga, hogy egyenként szétosszák a dolgokat, elszámoljanak vele, stb. Logikus ez valamilyen szinten, hiszen három ember könnyebben megbirkózik vele, mint egy, akinek mindent kellene csinálnia...

Csak egy részét termeljük meg, mivel nincsenek már bónuszok. Egy része még a tartalékból jön, ami volt régebbről,vagy adományként kaptuk, a maradék pedig a piacról, ezért is kell tudni az árakat, meg hogy mire mennyit költöttünk, mert ha meg kell venni teljes áron, akkor ahho guba ke maxi sok!

remélem sikerült mindenre válaszolnom
Vissza az elejére Go down
AT89




Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 26.

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 6:57 am

Oké, kisütök vmi okosat:)
Vissza az elejére Go down
Andris07




Hozzászólások száma : 8
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 27.

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 8:32 pm

Huh még végig olvasni is nehéz volt ezt sok adatot amit csináltok,ti aztán profik vagytok Smile

Lennének gazdasági terveim,majd meglátjuk hogy nektek hogyan tetszik Smile

Először egy tankos verziót írok le: Szóval 20 emberrel számoltam(olyan emberek akiknek nincsenek tankcégeik).Ez a 20 ember minden nap összedobna fejenként 150HUF-ot ez 20*150=3000HUF jó lenne ha nem dolgozna job marketen és úgy tudná összeszedni és az is fontos hogy legyen egy ember akinek van q5 tankcége,mert abban kéne mind a 20 embernek dolgoznia.Nah ezt a 3000HUF-ot beváltjuk goldra most 620HUF/golddal számolok vagyis lenne 3000/620=4.83 gold ezt eladnánk Iránban.Most 610 valutáért lehet eladni db-ját vagyis lenne 4.83*610=2946.3 valuta ebből lehetne venni 2946.3/0.39=7554db fegyónyersit(lehet venni 0.38-ért is de most ezzel számoltam ).A 20 ember 20*14=280db tankot termel ehhez kell 14000db nyersi vagyis 14000-7554=6446db mínusz lenne ami HUF-ban mert azt itthon vennénk meg 6446*0.44=2837HUF.Ezt lehetne fedezni 77 tank eladásával 77*37=2849HUF.Szóval maradna 203 tank ami elég fejenként 10 tankra és még maradna 3db.

De ha esetleg belemennének a résztvevők abba hogy 8 tankot kapnának fejenként akkor lenne tartalékban 20*2=40db tank amit eladnánk és lenne belőle 40*37=1480HUF-uk.Ezt cégfejlesztésre költenék vagyis 5 nap alatt lenne 7400HUF ami nem lenne olyan lassú módszer cégek alapítására.Ezt a pénzt akár hitelben adnák egymásnak természetesen kamat nélkülire vagy pedig megegyeznek hogy ingyen legyen és aki már kapott az addig nem kap még egyet amíg a többiek nem kaptak.Ez szerintem akár meg is valósítható.

További tervek Very Happy:
Mindenki naponta összespekulálna 50HUF-ot ez szerintem nem nehéz megoldani és ezt az összeget összedobnánk szintén cégalapításra.Most vagyunk 40-en vagyis 40*50=2000HUF naponta vagyis így 4 naponta tudnánk céget alapítani.Ez mehetne akár párhuzamosan az előző tervvel mert 50 HUF spekuláció nem egy lehetetlen vállalkozás(most lehet hogy kapni fogok de én naponta szerintem keresek spekulációval 150 vagy több HUF-ot régebben 250-et is amikor voltak bónuszok és akkor még nem is volt raktáram xD).Ezt is ellehet dönteni hogy ingyen vagy kamatmentes hitellel kapjon az a valaki céget amikor összegyűlik a pénz.

Pakisztáni akció:Már pár levélben megírtam Borembukkk-nak de lehet hogy ti rátudnátok venni meg még Kolozs-t és Shaok-ot(mert nekik sok cégük van) hogy szerezzenek pakisztáni ÁP-t.Erre azért lenne nagy szükség mert sok pénzt lehetne keresni és még az államtól se biztos hogy ennyi pénzt kapnánk.Szóval kapnának ÁP-t és lenne nekik magyar licensük(én úgy számoltam hogy itthon adják el az árukat mert ott kicsi a felvevő piac) akkor keresnének fejenként pluszban a mostani profitukon felül 3 goldot ami 3 embernél naponta 9 gold.Ha két hétig lenne nekik ÁP-jük akkor az 14*9 gold ami 126 gold és ez már nem semmi tartalék HUF-ban Smile 126*620=78120HUF na ennyit nem hinném hogy az állam adna nekünk.Ebből a pénzből viszont csak hiteleket lehetne adni amit vissza kéne fizetni természetesen kamat nélkül.Ezeket a hiteleket olyan játékosoknak kéne adni először akik gyorsan vissza tudják fizetni.Így a nagyok és a kisebbek és tudnának új cégeket alapítani és ez a terv is mehetne párhuzamosan a másik kettővel.

Huh jó hosszú lett remélem hasznos lesz.Ha összehoznánk jó gyorsan lenne cége sok embernek.
Vissza az elejére Go down
AT89




Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 26.

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 8:41 pm

Nem biztos, hogy minden tag képes beletenni naponta a közösbe, előbb szerintem legyen meg a kész rendszer, hogy pontosan hogy állunk, s utána lássuk, közös cégek beruházása, s maga a gazdasági kivitelezés hogy menjen. Asszem ha AP-t vált a cégtulaj, a munkásait mostmár kivágja a rendszer, ergo nem tudna a unit ott dolgozni, ugye?

Próbálok ma életképes excelt csinálni a nyilvántartásra, de nem ígérem, sok a dolgom:S
Vissza az elejére Go down
Andris07




Hozzászólások száma : 8
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 27.

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 8:44 pm

Igen akkor nem tudnának Borembukkk-nál dolgozni az emberek de viszont ha tankos-ba belemennének azok az emberek akik nála dolgoznak akkor nem muszáj pont Borembukkk cégében dolgozni láttam másnál van q5 tank cég.
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 8:45 pm

az első ponttal az a baj hogy egy gyárban max 5en dolgozhatnak, a többinek is inkább elvi és érzelmi akadályai vannak, de egyébként megvalósíthatónak tűnnének. A spekulációról/monetary-ról meg annyit, hogy már sokszor felvetettem, hogy valakinek, aki ért hozzá, kiutalom a pártpénzt egy szerződéssel, és sokszorozza meg azt, a haszon felét megkapja, másik fele megy a századkasszába, ha meg bukott rajta azt állja a saját pénzén.
Vissza az elejére Go down
Andris07




Hozzászólások száma : 8
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 27.

önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 8:49 pm

Spekulációt azon értem hogy monateryn keresztül menne hanem venne 500q2 kaját 1.3-ért és eladná 1.4-ért ennyiért ellehet adni és megvan az 50HUF csak ehhez kell egy kis pénz.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





önellátás kicsiknek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 2 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
önellátás kicsiknek
Vissza az elejére 
2 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
eNemzeti Garda :: Nemzeti Gárda katonai alakulat :: Nemzeti Gárda-
Ugrás: