eNemzeti Garda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Erepublik Nemzeti Gárdájának foruma
 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 önellátás kicsiknek

Go down 
+6
iStroke
speedhun
borembukkk
Darth Atheel
Bars Ironclaw
Admin
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
Andris07




Hozzászólások száma : 8
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 27.

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 8:51 pm

A gyárban meg nem tudom hogy megfelelne e az embereknek hogy 5 dolgozik és hogy a többi is tudjon dolgozni addig kirúgják és így 1 céggel le lehet játszani.Bár nem tudom hogy ez így valakinek gond lenne e.
Vissza az elejére Go down
Andris07




Hozzászólások száma : 8
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 27.

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 8:52 pm

bocs azt akartam írni hogy nem monateryn keresztül menne
Vissza az elejére Go down
Andris07




Hozzászólások száma : 8
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 27.

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 8:54 pm

és ezt mindenki külön maga csinálná a spekulációt szóval senki nem lenne átverve és ha összejön neki elküldi az illetékesnek
Vissza az elejére Go down
RMark95

RMark95


Hozzászólások száma : 18
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 27.

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 10:44 pm

Helló!
A q2-es fegyvergyár fejlesztés 10gold?
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 10:51 pm

20, de én eladom neked 28-ért 10 napra, aztán ugyannyiért visszaveszem. de egyelőre bazookánál van, tőle ivanyoshoz fog kerülni, utána jöhetsz te. csak 10 naponként lehet eladni/venni
Vissza az elejére Go down
RMark95

RMark95


Hozzászólások száma : 18
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 27.

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 28, 2011 4:29 am

De nincs 20 goldom.
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 28, 2011 4:35 am

ezért mondom, hogy inkább vedd meg tőlem 28 goldért, szívesen adnak az itteniek kölcsön, mivel azt utána el is fogod adni 28 goldért, és vissza tudod majd adni a pénzt!
Vissza az elejére Go down
RMark95

RMark95


Hozzászólások száma : 18
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 27.

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 28, 2011 5:36 am

Jól hangzik.
5 ös városházára megyek.
Ha megveszem 28 ért, és megcsinálom az 5-ös városházát. utánna el tudom ugy adni, hogy 5-ös ön maradjon?
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 28, 2011 6:19 am

igen, ha egyszer megcsináltad, onnantól ha a fene fenét eszik is, megmarad!
viszont ne felejtsd el hogy ha megvan minden feltétel még kelleni fogy hozzá 1000 HUF! azt nem jelzi sajnos előre, és sok embert ért már kellemetlen meglepetés.
Vissza az elejére Go down
Andris07




Hozzászólások száma : 8
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 27.

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 28, 2011 9:08 pm

A tankos ötletem az hülyeség elfelejtettem kivonni még a befektetett 150HUF-ot.Még arra gondoltam hogy fejenként 9 tank összehozható(bár ehhez aktívnak kell lenni és lehet hogy ez se tetszene mert itt is kirúgós lenne vagy "pörgetős")Azért leírom mert megvalósítható és nem kell valutákkal hülyülni.

Lenne 1 tankcég abba dolgozna 2 ember aki unitos és 3 ember pedig job marketes áron.Az a 3 ember hozna 3*14*37.2-3*700*0.43-3*144=227.4HUF profitot.A tagoknak a termeléshez kell 2*700*0.43=602HUF ebből levonnánk az előző profitot akkor a veszteség 374.6HUF lenne.A két ember 28 tankot termel ebből 10-et kellene eladni 10*37.2=372HUF így a veszteség 2.6HUF ami talán elnézhető és marad 18 tank ami fejenként 9.Amint leírtam 2 ember akkor kapna 9 tankot ha 3 emberből származó profit van vagyis 3 emberenként kapna 2 ember 9 tankot.Ha most egy tankgyárban van 5 ember aki tag akkor ehhez kell 8-9 embert felvenni és kirúgni.Ehhez viszont kell félre tenni pénzt hogy beindulhasson+raktár+el kell tudni adni naponta 137 tankot.Ez csak 5 emberre :S Azt nem tudom hány embert lehet felvenni egy nap és dolgoztatni,mert nekem nincs olyan cégem ahol tudnák foglalkoztatni embereket.Ez a módszer eljátszható a q5 kenyérgyárban is ott akkor fejenként 950w-t lehetne kapni.Most ez jutott eszembe.
Vissza az elejére Go down
RMark95

RMark95


Hozzászólások száma : 18
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 27.

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 28, 2011 9:50 pm

Darth Atheel írta:
igen, ha egyszer megcsináltad, onnantól ha a fene fenét eszik is, megmarad!
viszont ne felejtsd el hogy ha megvan minden feltétel még kelleni fogy hozzá 1000 HUF! azt nem jelzi sajnos előre, és sok embert ért már kellemetlen meglepetés.
Azt észrevettem.
Akkor majd én is szeretném megvenni a gyárat.
Majd szólsz ha az előttem lévőnél van?
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 28, 2011 9:54 pm

Oké, most Bazooka0-nál van, vele és Ivanyossal már megegyeztünk, hogy hozzá kerül legközelebb, az még tíz nap, utána pedig te megveheted. Addig érdemes összekéregetni a goldot (még nem most) mert naponta csak 10-et tudsz fogadni, ha küldenek is.

Na akkor a vándorcég:
1, Megépítette Darth Atheel. DONE
2, Tovább Bazooka0-nak. DONE
3, Tovább Ivanyos78-nak. (még kb 3-4 nap)
4, Tovább RMark95-nek. (még 10+kb 3-4 nap)
Vissza az elejére Go down
RMark95

RMark95


Hozzászólások száma : 18
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 27.

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 28, 2011 9:55 pm

Ahoz hogy megvegyem kell üres hely?
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 28, 2011 9:57 pm

Kell igen, az 1000 HUF beruházás (azt hiszem) meg 1500 HUF a bérleti díj 10 napra (ha azt nézed hogy 0-ról felépíteni q2-re 1000 HUF +30g, szerintem megéri inkább így Very Happy )

De miután eladtad, a föld megmarad, szóval bármire fel tudod használni.

Szóval ahhoz, hogy a tiéd legyen, és meglegyen a q5 főépület, legalább 2000 HUF kell, plusz a bérleti díj, de azt később is ráér rendezni.

1000HUF a telek, 1000HUF az upgrade, amit sajna előre nem írnak ezért sok ember elszámolta már magát, pl én is Very Happy
Vissza az elejére Go down
borembukkk

borembukkk


Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 24.

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 28, 2011 11:28 pm

Nyersivel is lehet játszani, bár ahhoz nem árt a nagy raktár kapacitás. Akár a saját piacon is meg lehet csinálni, hogy megveszed pl. 0.42-ért a vasat és eladod 0.43-ért. 1000 nyersin van 10 HUF haszon, de ha van időd és pörög a piac, naponta 1000 HUF-ot is lehet keresni. Ha ráadásul pl. van polák valutád, vagy szerb, akkor ott még olcsóbban tudod megvenni és vastagabb a haszon is. Persze, ehhez kell monetaryn aranyat váltani és vigyázni kell, hogy nehogy alád menjen a a piac.
De ha jól csinálja valaki, akár több ezer HUF is lehet a napi haszon.
Vissza az elejére Go down
Andris07




Hozzászólások száma : 8
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 27.

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimePént. Júl. 29, 2011 3:39 am

Jah mondjuk ehhez tényleg hatalmas raktár kell.Most a pillanatnyi árfolyam és árak alapján összeszedtem egy két adatot fegyónyersiről:

1 goldból hol mennyi nyersit lehet venni

Lengyelo-1459
Szerbia-1463
Magyaro-1465(0.43-al számolva) nem is vagyunk olyan rosszak?az más kérdés hogy kereset alapján ki mennyit tudna venni
Argentína-1483
Ausztrália-1547
Belgium-1641 itt úgy számoltam hogy a belgáknál 640valuta 1 gold,mert nem látom erepen belül csak egy oldalon de ott nem tudom mennyire friss
Bulgária-1437
Észto-1582(kisebb mennyiségben akár 1623db is lehet)
Irán-1538 utóbbi napokban nagyon változó volt az árfolyam sőt még ma is 575-ért is volt 1 gold most meg 600
Pakisztán-1612(kisebb mennyiségben 1954db is lehet)
Peru-1507


5 golddal számolva ha belgáknál vesszük a nyersit 1641-1465=176db 5*176=880db ez 880*0.43=378.4HUF ehhez el kell adni 8205db nyersit aminek kell raktár is

Szóval ehhez az iparhoz tényleg kell figyelni a piacot nem is kicsit+ ha valaki nagyban csinálja akkor kell felvevőpiac és óriás raktár
Vissza az elejére Go down
ivanyos78

ivanyos78


Hozzászólások száma : 23
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 24.

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeSzomb. Júl. 30, 2011 9:40 am

Darth Atheel írta:
Kell igen, az 1000 HUF beruházás (azt hiszem) meg 1500 HUF a bérleti díj 10 napra (ha azt nézed hogy 0-ról felépíteni q2-re 1000 HUF +30g, szerintem megéri inkább így Very Happy )

De miután eladtad, a föld megmarad, szóval bármire fel tudod használni.

Szóval ahhoz, hogy a tiéd legyen, és meglegyen a q5 főépület, legalább 2000 HUF kell, plusz a bérleti díj, de azt később is ráér rendezni.

1000HUF a telek, 1000HUF az upgrade, amit sajna előre nem írnak ezért sok ember elszámolta már magát, pl én is Very Happy





affraid Még jó, hogy olvasgattam a fórumot.
Én sem tudtam, hogy kell üres telek is! Sebaj, pótoltam. Cool
Vissza az elejére Go down
ivanyos78

ivanyos78


Hozzászólások száma : 23
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 24.

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeVas. Júl. 31, 2011 7:07 am

Borembukk! Szerinted mennyi cégkombót(halastó vagy marhafarm+Q1kajagyár) érdemes csinálni?
Most kettő Q1-es, és egy Q2es kajagyáram van, valamint 3 halastó, és három búzacég, amik nagyon gazdaságtalanok, és le akarom cserélni őket egy marhafarmra. Miből mennyit érdemes csinálni, hogy az önellátás mellet gyarapodni is tudjak? What a Face
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeVas. Júl. 31, 2011 8:12 am

a búzacégeket nem tudod lebontani. én a gyümölcsösömet most cseréltem le marhafarmra és lebontottam az alugyárat, így már van két salétromom (támogatást meg felvettem rá, hogy még nagyobb költségekbe verjem magam Very Happy)

a két salétrom már simán elég lesz a q2 fegyógyárhoz, a 3 búza és egy marha pedig elég kell legyen a q2 kajagyárhoz. de holnap ki fog derülni Smile
Vissza az elejére Go down
ivanyos78

ivanyos78


Hozzászólások száma : 23
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 24.

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Darth Atheel   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeVas. Júl. 31, 2011 9:39 am

Félreértesz! A búzacégeket nem eladni, vagy lebontani akarom, hanem kiváltani egy tehénfarmmal.Azzal, meg a három halastavammal el tudom látni a gyáraimat, és talán még így marad annyi nyersim, hogy még egyQ1-es kajagyárat tudok mellé csinálni!
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeVas. Júl. 31, 2011 1:30 pm

nekem a raktárkapacitásom miatt inkább a q2 kajagyát jött be: kétszer annyi kaját termelek, és feleannyi helyet foglal. odáig megérte fejleszteni pont akciós volt Smile
Vissza az elejére Go down
borembukkk

borembukkk


Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 24.

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeKedd Aug. 02, 2011 7:31 pm

Q2 fegyvergyárat nem éri meg használni, szerintem annak az árából nyersi céget kell venni és inkább a nyersit eladni. A megtermelt nyersit pedig megveheti a szazád ellátója és ott legyárthatod magadnak a tankokat.
Vissza az elejére Go down
Darth Atheel
Admin
Darth Atheel


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 23.
Tartózkodási hely : Hungary

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeKedd Aug. 02, 2011 8:12 pm

napok óta ajánlgatom neked a fegyvernyersit de eddig még nem kellett Very Happy
figy, elhiszem hogy hozzá vagytok szokva, hogy csak q5 vagy semmi, de nekem q5re nem telik, a karate meg gagyi, q2-t viszont tudok magamnak gyártani.
Vissza az elejére Go down
borembukkk

borembukkk


Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 24.

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeSzer. Aug. 03, 2011 1:36 am

Persze, de ha eladod a Q2 céget és veszel belőle nyersi céget, akkor többet keresel a nyersi eladásával, mint ha a Q2-ben melóznál.

Harcolni viszont egyáltalán nem éri meg Q2-vel.

5 db Q2 = 400% inf

2 db Q5 = 1000% inf

Mindkettő ugyanannyi nyersibe kerül, az nem tudom, mennyiért lehet eladni a Q2 fegyvert, de a bevételből le kell vonni a nyersi árát is, mert azt tutira el tudod adni. Én úgy számolok, lehet olyan 70-80 HUF tiszta hasznod a Q2 cégen, de szerintem annyi nincsen most a rossz bónuszok miatt.

Ha a 27 goldból vennél 2 salétromot, abból több bevételed lenne.
Vissza az elejére Go down
ivanyos78

ivanyos78


Hozzászólások száma : 23
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 24.

önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: önellátás   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Aug. 08, 2011 7:00 am

Valaki írja le feketén-fehéren, hogy mi a módja, és mennyi időmbe kerül, hogy saját Q5 tankgyáram legyen!!! What a Face
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





önellátás kicsiknek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: önellátás kicsiknek   önellátás kicsiknek - Page 3 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
önellátás kicsiknek
Vissza az elejére 
3 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
eNemzeti Garda :: Nemzeti Gárda katonai alakulat :: Nemzeti Gárda-
Ugrás: